ogrod Planowanie działki przed budową domu
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Planuję wybudować dom. Nie mam jeszcze nawet fundamentów, ale zastanawiam się czy trzeba jakoś ogarnąć projekt działki zanim zacznie się budowę? Czy projekt działki i ogrodu idzie w parze z budową domu, czy można to zrobić później? Jak lepiej i wygodniej?
Moim zdaniem najlepiej robić to równocześnie. To przecież 2 współgrające ze sobą rzeczy... Fajnie jest, gdy możesz zawczasu ustalić szczegóły projektu domu, ale też ogrodu - wszystko pod kontrolą
Wtedy będziesz o krok do przodu i będziesz mógł zabezpiecznyć działkę przez ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie budowy.
Najlepiej przeanalizuj najpierw ile i jaką powierzchnię chcesz przeznaczyć na ogród. Jakie roślinki i ewentualnie dodatki chcesz tam umieścić. Jesli tego nie zrobisz, po wybudowaniu domu może okazać się, że nie ma coś miejsca lub miejsce jest źle oświetlone dla niektórych roślin.
Jestem w podobnej sytuacji. Firma która wykonała dla mnie projekt domu zajęła się też projektem ogrodu więc mam takie 2w1. Na pewno szybciej pójdzie jak będzie budowa razem z zagospodarowaniem ogrodu bo niektóre rzeczy można robić równolegle (np sadzenie drzew i wykończenia domu).

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości