Instalacje w okół domu Instalacja wodna - własna studnia czy wodociąg
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam pomocy u osoby ktora orientuje sie w temacie. Mam spora dzialke i mozliwosc wykopania wlasnej studni. Zastanawiam sie czy to bedzie jakakolwiek oszczednosc w stosunku do podlaczenia sie do miejskiego wodociagu. Byl ktos w takiej sytuacji? Co wybrac?
Korzystanie ze studni jest darmowe, za pobór z wodociągu trzeba płacić... Moim zdaniem lepiej zainwestować w instalacje studni, bo po dłuższym czasie Ci sie to zwroci... Inna kwestią jest to, że często przy poborze ze studni trzeba zakładać filtry, by nie doszło do skażenia wody
A co jak woda ze studni będzie zanieczyszczona? Jak dla mnie za dużo zachodu z tą studnią. Wodociąg, płacisz regularni i masz spokój! Ale to tylko moje zdanie...
Ja jestem za naturą! I jeśli tylko masz możliwość zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie własna studnia. Tam przynajmniej masz pewność, że woda będzie czysta bez żadnych chemikaliów. Kto wie, co jest w naszych wodociągach...
Własna studnia jest dobrym rozwiązaniem, ale warto brać pod uwagę, że studnia z czasem może wysychać i na przykład w okresie, kiedy długo nie będzie padać, najzwyczajniej w świecie w domu może brakować wody. Wodociągi są pewnym rozwiązaniem - nie musimy się obawiać, że nie będziemy mieli się gdzie umyć,

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości