Altana w domku nad jeziorem
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej,

Ostatnio dorobiłam się domku nad jeziorem. Rzecz w tym, że to stary ceglany budynek i bardzo zapuszczona działka. Jak tylko doprowadzimy trawnik do używalności chcielibyśmy postawić tam altankę, może doradzicie czy lepiej kupić gotową czy montować ją samodzielnie?
Zdecydowanie samodzielnie. Przecież to tylko chwila pracy. Wystarczy kilka betonowych słupków, można je odlać nawet z donicznki, na to podłoga i ściany i dach pokryty papą. Potem warto zaimpregnować, bo wiadomo - deszcz, wiatr, robale itp. Ale wyjdzie znacznie taniej i jaka satysfakcja
Eko_Frik ma rację, samodzielna budowa altanki da Wam na pewno mnóstwo satysfakcji, a poza tym jej zaletą jest to, że zbudujecie ją według własnego pomysłu, no i możecie użyć różnych materiałów. To jakich, zależy tylko od Was Oczko
Racja, cena kupna i montażu takich altanek jest spora... Ja jednak wolałabym aby była solidnie wykonana i zamontowana. Taka, żeby służyła mi długo.
Popieram, ja ostatnio pomagałem szwagrowi taką zrobić. Kupa pracy, ale też satysfakcji. Chociaż szczerze powiem, że jeśli nie znasz się na tym Ty (lub jakiś Twój znajomy), to lepiej zdać się na usługi specjalistów.
Ja też sama bym na Twoim miejscu altankę budowała. Przede wszystkim dzięki temu możesz wszystko zrobić tak jak zechcesz. Jest tylko jeden warunek: musisz mieć trochę zdolności manualnych ;P
Opcje są cztery:
1) zrobić samemu
2) kupić gotową
3) kupić materiał, zlecić wykonanie
4) zlecić wykonanie

Każde z rozwiązań ma wady i zalety. Ja jestem za gotowcem, bo tak jest najwygodniej, ale samodzielne wykonanie altanki może być niezłą zabawą.
Eh... robić samemu robić samemu, bo co bo każdej złotówki szkoda? W Polsce same sknery... Sam nigdy nie zrobisz altanki tak ładnie jak profesjonalista, który takie rzeczy robi całe życie. Jeśli chcesz ryzykować to proszę bardzo, ja bym się bała.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości