wnetrza Pomysł na gabinet w domu
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jestem freelancerem i pracuje w domu. Zdarza się tak ze czasami odwiedzają mnie klienci. Sporadycznie ale jednak. Zastanawiwam sie jak ladnie urządzić biuro, tak by oddzielić je od reszty domu żeby klienci nie zaglądali do mojego dobytku, a biuro wygladalo profesjonalnie. Nie mam jakoś super dużego pokoju, więc zależny mi na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni. Przydało by sie tez kawalek miejsca, gdzie mozna siasc wygodnie i porozmawiac z klientem. Dodam, ze mieszkam w starej kamienicy, wiec mam możliwość urządzenia antresoli, co mnie bardzo kusi. Co o tym myslicie?
Moim zdaniem antresola w małym pomieszczeniu może być ryzykowna, chyba że jest to wnętrze z naprawdę wysokim sufitem. Wtedy antresola z łączonymi schodami wygląda świetnie! Uważaj tylko aby u góry nie było za ciemno, przykładowo możesz pomalować ściany na jakiś jasny kolor.
Możesz też zamontować składane przepierzenie, takie które można zsuwać i rozsuwać. Gdy przyjdzie klient zasłonisz swoje mieszkanie, a na codzień schowasz je w ścianie i będziesz miał dużo miejsca
Dokładnie, fajnym pomysłem są takie zasuwane kotary na szynach. Są funkcjonalne i idealnie nadają się do niewielkich pomieszczeń. Biuro za to będzie wyglądało elegancko, ale będzie też użyteczne. Też uważam, że antresola dla małych pokoi nie jest dobrym rozwiązaniem.... Uśmiech
Wysokość pomieszczenia możesz  wykorzystać do magazynowania dokumentów na przykład. Zrobić coś na wzór antresoli, ale nie po to by tam siedzieć, tylko żeby mieć tam magazyn.
Uśmiech 
Hmm dzięki wielkie ludzie, już mi się tworzy całkiem przyjemna wizja w głowie  Duży uśmiech

@Monika jak dokładnie takie coś wygląda?

Antresola jako magazyn brzmi całkiem sensownie, choć ja tam dużo dokumentów akurat nie mam, ale części do komputera się nazbierało- zapasowe myszki, klawiatury nie ma gdzie tego trzymać.
Albo możesz sobie zrobić coś w stylu metalowego sejfu - tam będziesz u góry trzymał wszystko to co niezbędne. I będzie wyglądało bardziej profesjonalnie.
Ściany w takim archiwum możesz obłożyć blachami metalowymi - taki styl trochę industrialny, ale wyglądający ciekawie. Ja tak zrobiłam za namową chłopaka w swoim mieszkaniu i efekt naprawdę świetny. Co prawda ciężko kupić wymiarowe blachy, ale wycinaniem czy obróbką zajmują się profesjonaliści, zobacz na: gubad.com. Do tego kup sobie takie zwisające nisko ciemnoszare lampy i efekt gwarantowany. Do tego dobrze też pasuje stół ze starego drewna z nałożonym blatem szklanym, przymocowanym za pomocą metalowych elementów. I to się nazywa biurko Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości