Funkcjonalny pokój dzienny
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej, jestem właśnie przed remontem dziennego pokoju. Do tej pory był to pokój głównie gościnny i mało funkcjonalny - stół, krzesła i meblościanka, a ja chciałabym żeby był nie tylko ładny, ale również nowoczesny. Proszę o pomoc w tym temacie.
Może warto zastanowić się nad dodaniem do niego lady i barku, albo jeśli gdzieś w pobliżu masz kuchnie to może warto ją wyburzyć i otworzyć pokój na kuchnie ?
Jakiej wielkości jest pokój? Jeśli jest niewielki, to nie warto upychać w nim starych mebli. Mi się podobają pokoje dzienne podzielone na 2 strefy. Jedna np. ze stołem i krzesłami, a druga typowo do wypoczynku: wygodna kanapa, niski stolik i telewizor.
Teraz chyba modne są minimalistyczne wnętrza, także tej meblościanki to bym się od razu pozbyłaUśmiech Może by tak spróbować z meblami modułowymi? Coś w stylu uniwersalnej ławy, szafki RTV i wiszących półek może być strzałem w 10Uśmiech
W ikei można znaleźć dużo fajnych rozwiązań i aranżacji tego typu.
Kumpel walnął sobie do salonu barek i jest zarąbiście. Korzystamy z niego za każdym razem gdy przychodzimy z kumplami pograć w pokera.
wyrzuć stół, zrób sobie ladę barową z wysokimi krzesłami. Meblościankę możesz zastąpić wiszącymi półkami i komodę. Efekt: będzie nowocześnie i nie zagracisz pokoju. Kolory jeśli pokój jest mały lepiej wybrać jasne, jeśli duży możesz poważyć się na coś ciemniejszego.
Jeśli ma być nowoczesny i praktyczny to warto także zainwestować w rolety. Ładne i modne wzory możesz znaleźć tutaj - rolety.

Do sypialni osobiście bym nie polecał, ale do pokoju dziennego są bardzo praktycznym rozwiązaniem.
Dla każdego wygodny i użyteczny znaczy co innego. Jeśli salon ma pełnić swoje podstawowe funkcje to powinien być przede wszystkim wygodny, czyli przestronny. Warto ograniczyć liczbę mebli. Może zainwestować w jakiś narożnik i mały stolik do kawy? Do salony niezbędne są też odpowiednie meble rtv i stolik pod telewizor. Warto ożywić też pomieszczenie jakimś kwiatuszkiem Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości