budowa Instalacja grzewcza
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej! Zamierzam niedługo rozpocząć budowę domu. Zastanawiam się co się bardziej będzie mi opłacało inwestycja w centralne ogrzewanie na gaz czy na węgiel? Ceny węgla podobno strasznie wysokie są ostatnio. Nie wiem jednak czy nie wyjdzie taniej niż gazowe, bo nie wiem ile taka instalacja zużywa gazu. Jeśli macie rozeznanie to pomóżcie proszę.
Cześć, mam pytanie odnośnie instalacji grzewczej - jaką warto wybrać? Zastanawiam się nad ogrzewaniem na gaz lub ogrzewaniem węglowym? Jakie rozwiązania Wy polecani? W co warto zainwestować?
Osobiście mam w domu ogrzewanie hybrydowe. Mam piec, który można opalać węglem, a po przełączeniu można palić gazem. Rozwiązanie może nie najtańsze, ale doskonale się u mnie sprawdza. Polecam Uśmiech
Ogrzewanie hybrydowe jest niezłe i zawsze daje jakieś zabezpieczenie gdy jedno wysiądzie. Fajnym rozwiązaniem jest tak zwana rekuperacja, o której chyba już ktoś na forum wspominał. Szczegóły na ten temat możesz znaleźć tutaj www.wojwent.com. Ogólnie pozwala to oszczędzić nieźle na ogrzewaniu.
(08-09-2016, 11:22 AM)Zeusklajda napisał(a): Ogrzewanie hybrydowe jest niezłe i zawsze daje jakieś zabezpieczenie gdy jedno wysiądzie. Fajnym rozwiązaniem jest tak zwana rekuperacja, o której chyba już ktoś na forum wspominał. Szczegóły na ten temat możesz znaleźć tutaj www.wojwent.com. Ogólnie pozwala to oszczędzić nieźle na ogrzewaniu.

Ja mam zamontowany taki system u siebie i jestem bardzo zadowolony, moja kieszeń też Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości