Przygotowanie ściany przed wyłożeniem płytek ceglanych
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy ktoś jest właśnie na etapie remontu mieszkania? Osobiście zabieramy się mężem za położeniem płytek ceglanych na jednej ścianie w salonie i pomyślałam, że podzielę się z Wami kilkoma wskazówkami. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogęUśmiech

Czym w ogóle są płytki ręcznie formowane?

Ucięte z ceglanego lica płytki ręcznie formowane, które można obejrzeć w sieci sklep.auroks.pl/pl/c/PLYTKI-RECZNIE-FORMOWANE/355, mogą stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla popularnych sposobów wykończania ścian w pomieszczeniach. Dobrej jakości płytki są w stanie „udawać” prawdziwą, surową ceglaną ścianę wewnątrz domu czy mieszkania, które z tym materiałem budowlanym nie miały wcześniej zbyt wiele wspólnego.

Płytki ręcznie formowane przyklejać należy tylko do:

• równej
  • oraz wypoziomowanej ściany.

Nierzadko niezbędne stać się może ułożenie specjalnej płyty, która wyrówna podłoże. Może być ona wykonana z cementu oraz dodatkowo otynkowana. Wszelkie odchodzące od ściany fragmenty tynku, czy też braki, powinny być usunięte albo uzupełnione.

Do tak przygotowanej ściany przyklejać można uprzednio wybrane płytki ręcznie formowane. O dodatkowe materiały oraz ewentualne sposoby impregnacji i zabezpieczenia tego rodzaju elementów warto zapytać specjalistów z centrum budowlanego. Przy spełnieniu wszelkich niezbędnych działań, ściana utworzona z ceglanych płytek ręcznie formowanych będzie się nie tylko świetnie prezentować, ale służyć domownikom przez naprawdę wiele lata.

Fajnie, że poruszyłaś ten temat. Ja się właśnie zastanawiam czy taka ściana z płytek ala cegła będzie dobrze wyglądać nad kominkiem? I lepiej wybrać jakiś stonowany odcień czy taki typowo ceglany?
Czyli to prawda, że takie płytki od razu powinno się zabezpieczyć jakimś impregnatem? Czy może to dotyczy tylko tych płytek montowanych na zewnętrznej elewacji, bo już się pogubiłamSmutny
Cegła nad kominkiem to super sprawa. Polecam z własnego doświadczenia. Wiem, wiem...trochę się kurzy, ale od czasu do czasu i tak trzeba posprzątaćUśmiechUśmiech
almaniak podobno dla bezpieczeństwa lepiej położyć impregnat na takie płytki ręcznie formowane...to chyba nie kosztuje aż tak dużo a zawsze pomoże...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości