Stan techniczny domu
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam. Mam w planach kupno domu pod klucz. Już mam jeden upatrzony. Znajomi mówią mi, że dobrze, aby ktoś mi go sprawdził, czy wszystko jest ok, czy jest on wybudowany zgodnie z projektem. Do kogo mam się zwrócić w takiej sprawie?
No to musisz się zgłosić do firmy, która wykonuje ekspertyzy budowlane. Specjalista wszystko sprawdzi i na koniec z tego co kojarzę powinnaś otrzymać specjalny raport. To jest dobre, aby zrobić to przed kupnem. Jeśli wyjdą jakieś błędy to możesz negocjować cenę lub domagać się wykonania poprawek.
Załatw sobie taką ekspertyzę i to koniecznie, bo jeszcze jak się okaże, że coś jest nie tak w budynku, to tylko utopisz pieniądze i będziesz musiała dodatkowo wynająć ekipę do poprawek. Zaglądnij na stronkę ekspertyzybudowlane.org.pl/ekspertyzy-budynkow.html i umów się jak najszybciej.
Mój znajomy kiedyś kupił dom bez sprawdzenia i potem się okazało, że dom nie był zrobiony zgodnie z projektem. Teraz łazi po sądach, domaga się wykonania poprawek przez sprzedającego, a ten z kolei nie odpowiada, generalnie cyrk. Więc lepiej wiedzieć, co się dokładnie kupuje, szczególnie wtedy, gdy chodzi o dom.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości