Projekt małej łazienki
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak poradzić sobie z niewielkim metrażem łazienki? Istnieje wiele sposobów. Na rynku dostępne są przeróżne wersje ergonomicznych mebli do łazienek oraz instalacji sanitarnych. Zamiast wanny - prysznic, duże lustro oraz szafki ścienne. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie często kładzie się gładkie płytki o jasnych kolorach.
Mały metraż łazienki to moja największa zmora, strasznie cierpiałam, że nie będę miała wanny. W końcu wymyśliliśmy coś pośredniego pomiędzy prysznicem a wanną. Mamy zabudowaną wannę z wysokim brodzikiem. Dzięki temu można wziąć prysznic i dłuższą kąpiel. Może jest mniejsza niż tradycyjna wanna, ale ma hydromasaże, więc nie narzekam Duży uśmiech
[Obrazek: bathroom_1336164_960_720.jpg]

Co myślicie o czymś takim?? Mnie się podoba... Chyba się nada do małej łazienk
fajna kolorystyka, więc optycznie nie zmniejszy łazienki. Mimo że jest wanna, to nie zajmuje ona dużo miejsca. Dla mnie na plus. Zdecydowanie na plus
Krejzolka78 jak najbardziej załączona przez Panią realizacja jest odpowiednia do małej łazienki, chociaż nie ukrywam, że równie dobrym rozwiązaniem byłaby także kabina prysznicowa - ta pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Idealnie, jeśli jest w pełni przeszklona, optycznie powiększa ona pomieszczenie. W kwestii kolorystyki oczywiście należy postawić na kolory jasne i stonowane. Jeśli uważa Pani takie rozwiązanie za zbyt monotonne, można pokusić się o kilka płytek dekoracyjny, jednak wszystko w granicach dobrego gustu. Istotne jest również, albo w małych łazienkach wprowadzić różne źródła światła. Proszę nie myśleć, że mała łazienka nie wymaga odpowiedniego oświetlenia. Nie wolno ograniczać się wyłącznie do górnej lampy sufitowej. Najlepiej wprowadzić dodatkowe punkty świetlne, najlepiej o charakterze rozproszonym.
Ja mam pytanie - mam niewielką łazienkę ale bardzo podobają mi się ciemne kolory płytek. Jak to zrobić, żeby optycznie jej nie zmniejszyć?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości