Profesjonalna kontrola budynku
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mam do Was takie pytanie: czy budując dom, pod koniec prac zamawialiście usługę wykonania ekspertyzy przez inspektora budowlanego? Dokładniej chodzi mi o sprawdzenie instalacji wodnych i grzewczych. Chyba lepiej jeszcze na tym etapie wprowadzić ewentualne naprawy czy zmiany prawda?
Wiem co masz na myśli. Ja korzystałem z usług tej firmy - ekspertyza budowlana. Dom to w końcu inwestycja na długie lata i chcesz się w nim czuć bezpiecznie. Nic dziwnego, że zastanawiasz się nad dodatkową kontrolą ekipy budowlanej. Można w ten sposób sprawdzić np.
  • rozwiązania konstrukcyjne
  • izolacje przeciwwilgociowe i elektryczne
  • czy prace wykończeniowe
A orientujecie się może czy podczas takiej ekspertyzy można wykonać też badania termowizyjne? My w zeszłym sezonie dostawaliśmy strasznie wysokie rachunki za ogrzewanie i zastanawiamy się czy to czasem nie jest wina źle zamontowanej izolacji termicznej?
Pewnie, że można. My z mężem ostatnio korzystaliśmy z takiej termowizji, bo jak przyszły niższe temperatury to w łazience nie było najcieplej. Najpierw myśleliśmy, że to wina grzejnika, ale jednak nie. Szwagier zasugerował nam, że to może być wina niewystarczającego ocieplenia na jednej ze ścian domu i niestety miał racjęSmutny Dodatkowe ocieplanie to jednak spory wydatek...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości