Rekuperatory
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie!

Ostatnio duży mówi się o rekuperatorach, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić po ludzku o co kamon? Wszędzie strasznie gmatwają całą sprawę, czy o tym na prawdę nie da się powiedzieć prosto...
Najprościej rzecz ujmując jest to nowoczesny system wentylacji budynków. Stosuje się go głównie w domach energooszczędnych. Pozwala na podniesienie temperatury powietrza, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz się zdecydować na takie rozwiązanie, musisz o nim pomyśleć już na etapie projektu.
A dokładnie to jest tak, że masz rurę z ciepłym powietrzem, które krąży po domu, w momencie kiedy ma być wypuszczone i zastąpione świeżym, trafia do rekuperatora. Tam w środku to "zużyte" powietrze oddaje swoje ciepłe do tego "nowego" w ten sposób nie musisz za każdym razem ogrzewać powietrza w domu - sprytne prawda?
Jestem wielką fanką rekuperacji, rodzice zamontowali to sobie w domu i koszty ogrzewania naprawdę zmalały im znacząco.
No dobra, tyle z was zachwala ten system, a ja teraz szukam jakichś konkretów... Niby są oszczędności przy takiej wentylacji, ale może ktoś może podać konkretny namiar do firmy która się takimi rzeczami zajmuje?
To może najpierw napisz skąd jesteś, to Ci ktoś coś konkretnego poleci, a nie tak od razu z pretensjami do wszystkich.

(06-09-2016, 01:45 PM)Prestisz napisał(a): No dobra, tyle z was zachwala ten system, a ja teraz szukam jakichś konkretów... Niby są oszczędności przy takiej wentylacji, ale może ktoś może podać konkretny namiar do firmy która się takimi rzeczami zajmuje?
Z jakimi pretensjami, człowieku! Chcę się po prostu czegoś dowiedzieć...

Jak masz dobre namiary to się nimi łaskawie podziel. A jestem z okolic Częstochowy, ta informacja ci się do czegoś przydała?

(06-09-2016, 01:53 PM)Blusss napisał(a): To może najpierw napisz skąd jesteś, to Ci ktoś coś konkretnego poleci, a nie tak od razu z pretensjami do wszystkich.

(06-09-2016, 01:45 PM)Prestisz napisał(a): No dobra, tyle z was zachwala ten system, a ja teraz szukam jakichś konkretów... Niby są oszczędności przy takiej wentylacji, ale może ktoś może podać konkretny namiar do firmy która się takimi rzeczami zajmuje?
Wyobraź sobie, że się bardzo przydała, bo akurat w okolicach Częstochowy siedzibę ma Wojwent. Tu masz linka do ich strony - www.wojwent.com , więc polecam się zapoznać.

I pozdrawiam mimo wszystko.

(06-09-2016, 01:55 PM)Prestisz napisał(a): Z jakimi pretensjami, człowieku! Chcę się po prostu czegoś dowiedzieć...

Jak masz dobre namiary to się nimi łaskawie podziel. A jestem z okolic Częstochowy, ta informacja ci się do czegoś przydała?

(06-09-2016, 01:53 PM)Blusss napisał(a): To może najpierw napisz skąd jesteś, to Ci ktoś coś konkretnego poleci, a nie tak od razu z pretensjami do wszystkich.

No, dzięki wielkie, w końcu konkret.

A ja pozdrawiam nie "mimo wszystko", tylko po prostu. I życzę więcej luzu na forach dyskusyjnych. Oczko  

(06-09-2016, 01:59 PM)Blusss napisał(a): Wyobraź sobie, że się bardzo przydała, bo akurat w okolicach Częstochowy siedzibę ma Wojwent. Tu masz linka do ich strony - www.wojwent.com , więc polecam się zapoznać.

I pozdrawiam mimo wszystko.

(06-09-2016, 01:55 PM)Prestisz napisał(a): Z jakimi pretensjami, człowieku! Chcę się po prostu czegoś dowiedzieć...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości