Remont Remont od A do Z
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiele osób, które planuje remont ma problemy, gdyż nieodpowiednia się do tego przygotowali. Ja w swoim życiu remontów miałem już sporo dlatego chętnie podzielę się doświadczeniem.

1. Zdecyduj dokładnie co chcesz wyremontować, zmienić. Zrób sobie listę np "malowanie ścian", "renowacja mebli"
2. Rozpisz czego potrzebujesz. Skoro wiemy, że chcemy pomalować ściany to wiadomo, że potrzebna będzie farba, ale to nie wszystko. Do tego trzeba mieć podklad pod farbę, ale zanim się go położy trzeba umyć ściany, zatem wiadro, płyn i gąbka. Dobry wałek to również podstawa. Ale na tym też się nie kończy, trzeba pamiętać o zabezpieczeniu mebli i podłogi przed malowaniem, zatem folia malarska i taśmy do oklejania mebli. Z taką rozpiska i wyprawką sama praca jest prosta i szybka.
3. Co po remoncie? Wiele osób jest tak dumna i zadowolona, że udało im się przebrnąć przez ten proces, że całkiem zapomina o tym, że po remoncie trzeba też posprzątać. A to nieraz zajmuje nawet więcej czasu niż sam remont, dlatego do tego też warto się przygotować.
4. Ciesz się pięknym odnowionym mieszkaniem.
(03-10-2016, 09:08 AM)Tramposz napisał(a): Wiele osób, które planuje remont ma problemy, gdyż nieodpowiednia się do tego przygotowali. Ja w swoim życiu remontów miałem już sporo dlatego chętnie podzielę się doświadczeniem.

1. Zdecyduj dokładnie co chcesz wyremontować, zmienić. Zrób sobie listę np "malowanie ścian", "renowacja mebli"
2. Rozpisz czego potrzebujesz. Skoro wiemy, że chcemy pomalować ściany to wiadomo, że potrzebna będzie farba, ale to nie wszystko. Do tego trzeba mieć podklad pod farbę, ale zanim się go położy trzeba umyć ściany, zatem wiadro, płyn i gąbka. Dobry wałek to również podstawa. Ale na tym też się nie kończy, trzeba pamiętać o zabezpieczeniu mebli i podłogi przed malowaniem, zatem folia malarska i taśmy do oklejania mebli. Z taką rozpiska i wyprawką sama praca jest prosta i szybka.
3. Co po remoncie? Wiele osób jest tak dumna i zadowolona, że udało im się przebrnąć przez ten proces, że całkiem zapomina o tym, że po remoncie trzeba też posprzątać. A to nieraz zajmuje nawet więcej czasu niż sam remont, dlatego do tego też warto się przygotować.
4. Ciesz się pięknym odnowionym mieszkaniem.

Całkiem ładna rozpiska, choć trochę zbyt ogólna. Takie oczywiste oczywistości. Również przed remontem robię sobie listę zakupów. Jeśli ktos sie na tym nie zna, to obsługa w supermarketach budowlanych jest bardzo pomocna i taką listę pomoże sporządzić i doradza co kupić.
A jeśli sprzątanie po remoncie całkiem was przytłoczy i wiecie, że nie dacie rady to polecam tą firmę - firma sprzątająca kraków
A ja nie mam takich problemów i zagwozdek bo do remontu zatrudniam ekipę i to oni się martwią o przygotowanie, materiały i sprzątanie.
Nie każdego stać aby zatrudnić firmę do remontu, a takie proste rzeczy jak malowanie ścian chyba każdy ogarnie, więc czemu nie oszczędzić.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości