Przeciekający dach
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wiem czy dobry dział, ale mam nadzieję, że mi pomożecie. Ostatnio zauważyłem lekki zaciek na poddaszu przy kominie. Nie przejęłęm się tym zbytnio, ale po jakimś czasie zaciek robił się coraz większy. Podejrzewam, że gdzieś izolacja przy kominie jest źle wykonana lub stara. Co mogę zrobić? Boję się, że mi komin się rozleci jak będzie tak dalej stał mokry. A teraz okres deszczowy co tylko pogarsza sytuację. Ratujcie!
Drogi Raczku w takiej sytuacji, jeśli nie masz uprawnień i nie jesteś osobą wyszkolona najlepiej zgłosić się do specjalisty albo ubezpieczyciela budynku (jeśli opcja druga to poprowadzą Cię za rękę co robić). Jeśli czujesz się na siłach możesz się udać na dach i sprawdzić czego to przyczyna, lecz zazwyczaj tego typu usterki nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Może to mieć wiele przyczyn od rozszczelnienia izolacji przy komienie po nawet wystający gwóźdź, który trzyma blachę dachu. Jeśli izolacja była źle wykonana zaciek nie musiał być widoczny od razu, woda mogła się zbierać bardzo długo. W takim wypadku trzeba bardzo dokładnie i starannie sprawdzić cały dach, czy belki nie przegniły i czy da się to uratować. Laikowi raczej będzie trudno takie rzeczy ocenić.
A znasz może jakiegoś fachowca, który by mi pomógł?
Owszem, zapraszam na priv Uśmiech
Hej! Miałem bardzo podobną sytuacje. Okazało się, że firma budowlana użyła trefnych materiałów, prawie że z odzysku i cały dach trafił mi szlag. Suszenie ścian budynku to masakra jest. Na szczęście dom był ubezpieczony, jednak w żaden sposób nie zwróci mi to stresu i nerwów, a firmy budowlanej która zawaliła od dawna już na rynku nie ma i się nie dziwię, tyle że same z tym problemy przez to. Remontując dach fachowa firmy poleciła mi materiały izolacyjne stąd www.fuhmateo.pl/podstrona,wysylka,10.htm więc i takich użyliśmy. Dach trzyma się już drugi rok i wygląda na to, że wytrzyma jeszcze wiele lat. Czasami lepiej nie oszczędzać na wszystkim i zainwestować w dobre wykończenie. No jak się nadziejesz na niekompetentną firmę, jak ja to już po prostu pech, ale powinno to być lepiej rozwiazanie i firmy które tak sprawę zawalają być bardzo mocno pociagane do odpowiedzialności. Ale kto by chciał sie włóczyć po sądach...

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości