Oczka wodne
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wiem gdzie powinnam o tym pisać, bo nie znalazła odpowiedniego miejsca na tym forum. Chodzi o oczka wodne w ogrodach, zastanawiam się nad czymś takim u siebie, ale chciałabym wiedzieć ile kosztuje jego wykonanie i czy jest trudne w utrzymaniu czystości na tyle by było ono estetyczne?
Aby zwiększyć atrakcyjność ogrodu można stosować wiele zabiegów. Nic jednak nie wzbogaci wyglądu przestrzeni wokół domu tak, jak oczko wodne. Należy pamiętać o utrzymywaniu i dbaniu o czystość w sadzawce. W przypadku małych oczek jest to często problemem. Jeśli jednak wyposażyć się w odpowiednie urządzenia oczyszczające, możemy bezstresowo cieszyć się nowym krajobrazem wokół domu.
Oczka wodne - piękna sprawa. Jak dla mnie jednak, za dużo zachodu... z zamontowaniem tych urządzeń i utrzymaniem go. Czy po zainstalowaniu tych maszyn oczyszczających oczko samo funkcjonuje?
Wszystko zależy jakie masz duże oczko i jakie maszyny kupisz. Znajomy zamontował wszystkie, ale i tak raz w roku musi odmulać swój mikrostaw. Dużo zachodu. Nie wiem, może gdzieś popełnił błąd na etapie budowy, może gdyby to zrobili profesjonaliście byłoby lepiej. W każdym razie - jak dla mnie za dużo chodzenia wkoło tego.

A jakiej wielkości oczko chciałabyś wybudować? Utrzymanie czystości w  głównej mierze zależy od jego wielkości, tak więc musisz zastanowić się ile czasu chcesz poświęcić na utrzymanie oczka w czystości. Możesz również stosować chemiczne środki, jednak są one niepolecane ze względu na różne żyjątka, które rozwijają się w oczku wodnym.
jakie rybki polecacie do oczka wodnego? Bo chciałbym, żeby coś w nim pływało  Huh
Moja znajoma ma Różanki. Kiedyś miała Słonecznice, ale nie były zbyt przyjemne dla oka... Ale Różanki i Złote Rybki są cudne!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości