Dobudowa piętra budynku
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#1
Witam.

Zamieszkuje z żoną w budynku parterowym. Metraż na razie wystarcza, ale planujemy powiększenie rodziny, a to może się wiązać z koniecznością stworzenia odpowiednich warunków dla dużej rodziny. Pomyślałem o dobudowaniu dodatkowego piętra w budynku, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Doradzicie coś?
#2
Przede wszystkim taka dobudowa będzie dużo prostsza jeżeli posiadasz płaski dach. Jeżeli jest spadzisty to ilość pracy znacząco wzrasta. Poza tym czy nie lepiej rozbudować dom nie w górę, ale w bok? Jakaś dobudówka, czy coś w tym stylu.
#3
Dobudówka nie wchodzi w grę. Działka jest dosyć wąska i raczej niewiele się tam zmieści. Dach jest płaski. To duży plus?
#4
(07-09-2016, 09:45 AM)MatiiX napisał(a): Dobudówka nie wchodzi w grę. Działka jest dosyć wąska i raczej niewiele się tam zmieści. Dach jest płaski. To duży plus?

Tak spory plus. Ważne, żebyś dobrze rozplanował przestrzeń na nowym piętrze. Kluczem może być wybranie lokalizacji na schody i pociągnięcie wszystkich instalacji.
#5
A jakie sprzęt może być potrzebny? Coś mi mówi, że na jednej betoniarce się nie skończy.
#6
Jeżeli chodzi o sprzęt to nie obejdzie się bez betoniarek, widlaków, czy żurawi wieżowych. Dobre urządzenia znajdziesz na stronie www.panda.pl. Materiały budowlane muszą być jakoś transportowane, a to najszybszy sposób i najbardziej ekonomiczny.
#7
Dzięki za pomoc. Czeka mnie mnóstwo pracy.
#8
(07-09-2016, 09:49 AM)MatiiX napisał(a): Dzięki za pomoc. Czeka mnie mnóstwo pracy.

Szczerze mówiąc nie zazdroszczę, ale powodzenia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości