Dobudowa piętra budynku
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam.

Zamieszkuje z żoną w budynku parterowym. Metraż na razie wystarcza, ale planujemy powiększenie rodziny, a to może się wiązać z koniecznością stworzenia odpowiednich warunków dla dużej rodziny. Pomyślałem o dobudowaniu dodatkowego piętra w budynku, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Doradzicie coś?
Przede wszystkim taka dobudowa będzie dużo prostsza jeżeli posiadasz płaski dach. Jeżeli jest spadzisty to ilość pracy znacząco wzrasta. Poza tym czy nie lepiej rozbudować dom nie w górę, ale w bok? Jakaś dobudówka, czy coś w tym stylu.
Dobudówka nie wchodzi w grę. Działka jest dosyć wąska i raczej niewiele się tam zmieści. Dach jest płaski. To duży plus?
(07-09-2016, 09:45 AM)MatiiX napisał(a): Dobudówka nie wchodzi w grę. Działka jest dosyć wąska i raczej niewiele się tam zmieści. Dach jest płaski. To duży plus?

Tak spory plus. Ważne, żebyś dobrze rozplanował przestrzeń na nowym piętrze. Kluczem może być wybranie lokalizacji na schody i pociągnięcie wszystkich instalacji.
A jakie sprzęt może być potrzebny? Coś mi mówi, że na jednej betoniarce się nie skończy.
Jeżeli chodzi o sprzęt to nie obejdzie się bez betoniarek, widlaków, czy żurawi wieżowych. Dobre urządzenia znajdziesz na stronie www.panda.pl. Materiały budowlane muszą być jakoś transportowane, a to najszybszy sposób i najbardziej ekonomiczny.
Dzięki za pomoc. Czeka mnie mnóstwo pracy.
(07-09-2016, 09:49 AM)MatiiX napisał(a): Dzięki za pomoc. Czeka mnie mnóstwo pracy.

Szczerze mówiąc nie zazdroszczę, ale powodzenia.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości