Ogród w stylu angielskim
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Planuje stworzyć ogród w stylu angielskim. Marzą mi się jakieś antyczne, gotyckie dodatki, fajne kompozycje kwiatowe, ale nie bardzo wiem jakiego rodzaju meble będą tam pasować. Ktoś może zna się na tym? Nie chce, żeby efekt był tandetny.
Czytałem kiedyś coś w tym temacie i o ile pamiętam to ogród w stylu angielskim dominuje asymetria i swoboda, w tym również w kwestii mebli. Rośliny powinny być naturalne, a do tego umieszcza się rzeźby, fontanny i podobne dodatki.
Ja dodam od siebie, że najlepiej w ogrodzie angielskim prezentują się meble w stylu vintage. Mogą to być postarzane elementy stalowe, lub drewniane. Ważne jest, żeby wszystko było stylowe. Co ciekawe, w ogrodzie angielskim w przeciwieństwie do francuskiego nie trzeba przycinać tak dokładnie roślinności. Ten chaos ma swoje uzasadnienie i jest celem samym w sobie.
Dzięki za odpowiedzi. Chyba zdecyduję się na meble ogrodowe będące połączeniem stali i drewna. Mam wrażenie, że taka opcja jest najbardziej optymalna.
Faktycznie metalowa konstrukcja i drewniane wykończenie to idealne połączenie. W moim ogrodzie doskonale sprawują się meble metalico.pl, dlatego myślę, że do stylu angielskiego też będą pasowały idealnie.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości