Dodatkowe wejście do budynku
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam. 

Szykuje się do sporego remontu w domu. Mam w planach między innymi przebudowę piętra. Chciałbym zrobić też osobne wejście do budynku i zastanawiam się nad tym jak podejść do tego zagadnienia. Doradzi ktoś?
Cześć

Planując budowę osobnego wejścia musisz przede wszystkim dobrze ulokować schody. Jeżeli chodzi o materiał to masz kilka opcji. Najbardziej stabilne będą schody z betonu. Sprawdzą się niezależnie od warunków. Czasami mogą nawet przetrwać dłużej niż sam dom. Niektórzy decydują się na schody z drewna. Są łatwiejsze w montażu i lżejsze. Jest jeszcze opcja ze stalą nierdzewną. Dużo zależy od funduszy jakie posiadasz.
Raczej chciałbym co ekonomicznego, ale i funkcjonalnego. Atrakcyjne cenowo i jednocześnie porządne. Te schody z drewna to najlepiej z jakiego gatunku drzewa?
Ja bym postawił na jakieś rodzime gatunki jak jesion, czy modrzew. Droższa opcja to drzewa typowo egzotyczne. Teściowa też robiła podobne schody z drewna i zdecydowała się na buk. Powiem szczerze, że efekt jest niezły, a jeżeli chodzi o jakość, to nie ma do czego się przyczepić.
Hej,
Podczepię się pod temat, bo ciekawa jestem, czy znają może panowie jakąś firmę wartą polecenia jeżeli chodzi o schody drewniane, najlepiej wykonywane na wymiar?
Miałem okazje osobiście sprawdzić jakość schodów wyprodukowanych przez firmę ze strony http://www.czasnaschody.pl i to niezły produkt. Zresztą w razie wątpliwości można poczytać opinie w internecie i samemu się przekonać.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości