Daszek z płyty
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej!

Mam sobie domek letniskowy za miastem. Bardzo lubię tam jeździć i robić grille. Przyznam, że wszystko ma się pięknie, ale przydałby się daszek do tarasu. Znalazłem gdzieś w necie pomysł na taki daszek wykonany z płyty polistyrenowa. Podobno to dobre rozwiązanie. Nie zasłania on całkiem słońca, a w razie czego chroni przed deszczem. No i z wyglądu przypomina blachę (poza tym że to nie metal) wiec pasował by mi do dachu. Martwi mnie jednak to, że pod wpływem słońca może on zmatowieć i nie wiem czy przetrwa to długo zimę. Ma ktoś coś takiego? Jestem w stanie to sam zamontować, czy to jakaś wyższa filozofia?
Mnie się takie daszki nawet podobają. Płyty poliestrowe nadają się nawet do robienia ścianek, więc myślę, że są dość wytrzymałe. W zimie to pewnie różnie bywa. Na pewno wygląda to w miarę elegancko i do domku letniskowego w zupełności wystarczy.
Ja jestem na etapie budowy hali i też zainteresowałem się tematem płyt poliestrowych, bo chcę sobie z nich zrobić ściankę, która doświetliłaby pomieszczenie. Przeźroczyste płyty świetnie się do tego nadają. Tak przynajmniej doradził mi specjalista.

Sam posiadam taki daszek na działce. Sam go zamontowałem, materiał kupiłem w tym sklepie - płyta polistyrenowa

Wygląda całkiem przyjemnie. Płyta jest nieco mleczna więc daje odpowiednią ilość światła, tak by nie raziło po oczach, ale też by nie było za ciemno.

Montaż nie był trudny, jeśli tylko ma się odpowiednie narzędzia i trochę wprawy. Jeśli daszek jest spory, dobrze mieć drugą osobę do pomocy.
A dla mnie takie daszki wyglądają dość wieśniacko...
Bycie wrednym to sposób na życie  Diabeł
A ja się zastanawiam, czy taka płyta nadawałaby się do łazienki, jako ścianka odgradzająca prysznic?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości