Forum O Budownie I Wnętrzach
Funkcjonalny pokój dzienny - Wersja do druku

+- Forum O Budownie I Wnętrzach (http://home.c2i.net)
+-- Dział: ABC Wnętrz (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Aranżacja pokoju dziennego (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Funkcjonalny pokój dzienny (/showthread.php?tid=36)Funkcjonalny pokój dzienny - Kar69 - 18-07-2016

Hej, jestem właśnie przed remontem dziennego pokoju. Do tej pory był to pokój głównie gościnny i mało funkcjonalny - stół, krzesła i meblościanka, a ja chciałabym żeby był nie tylko ładny, ale również nowoczesny. Proszę o pomoc w tym temacie.


RE: Funkcjonalny pokój dzienny - Niegazowana_woda_z_babelkami - 19-07-2016

Może warto zastanowić się nad dodaniem do niego lady i barku, albo jeśli gdzieś w pobliżu masz kuchnie to może warto ją wyburzyć i otworzyć pokój na kuchnie ?


RE: Funkcjonalny pokój dzienny - Weronika - 20-07-2016

Jakiej wielkości jest pokój? Jeśli jest niewielki, to nie warto upychać w nim starych mebli. Mi się podobają pokoje dzienne podzielone na 2 strefy. Jedna np. ze stołem i krzesłami, a druga typowo do wypoczynku: wygodna kanapa, niski stolik i telewizor.


RE: Funkcjonalny pokój dzienny - Banka_Wanka - 21-07-2016

Teraz chyba modne są minimalistyczne wnętrza, także tej meblościanki to bym się od razu pozbyłaUśmiech Może by tak spróbować z meblami modułowymi? Coś w stylu uniwersalnej ławy, szafki RTV i wiszących półek może być strzałem w 10Uśmiech


RE: Funkcjonalny pokój dzienny - ArturZTarnowa - 25-07-2016

W ikei można znaleźć dużo fajnych rozwiązań i aranżacji tego typu.


RE: Funkcjonalny pokój dzienny - papi_janax - 25-07-2016

Kumpel walnął sobie do salonu barek i jest zarąbiście. Korzystamy z niego za każdym razem gdy przychodzimy z kumplami pograć w pokera.


RE: Funkcjonalny pokój dzienny - Adrianux_kxh89 - 27-07-2016

wyrzuć stół, zrób sobie ladę barową z wysokimi krzesłami. Meblościankę możesz zastąpić wiszącymi półkami i komodę. Efekt: będzie nowocześnie i nie zagracisz pokoju. Kolory jeśli pokój jest mały lepiej wybrać jasne, jeśli duży możesz poważyć się na coś ciemniejszego.


RE: Funkcjonalny pokój dzienny - LeniwySlon - 08-09-2016

Jeśli ma być nowoczesny i praktyczny to warto także zainwestować w rolety. Ładne i modne wzory możesz znaleźć tutaj - rolety.

Do sypialni osobiście bym nie polecał, ale do pokoju dziennego są bardzo praktycznym rozwiązaniem.


RE: Funkcjonalny pokój dzienny - Antosz 456 - 20-02-2017

Dla każdego wygodny i użyteczny znaczy co innego. Jeśli salon ma pełnić swoje podstawowe funkcje to powinien być przede wszystkim wygodny, czyli przestronny. Warto ograniczyć liczbę mebli. Może zainwestować w jakiś narożnik i mały stolik do kawy? Do salony niezbędne są też odpowiednie meble rtv i stolik pod telewizor. Warto ożywić też pomieszczenie jakimś kwiatuszkiem Uśmiech