Forum O Budownie I Wnętrzach
Jak wybrać dobrą suwnicę bramową - Wersja do druku

+- Forum O Budownie I Wnętrzach (http://home.c2i.net)
+-- Dział: Wszystko o budowie (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Od fundamentu po dach (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: Jak wybrać dobrą suwnicę bramową (/showthread.php?tid=249)Jak wybrać dobrą suwnicę bramową - AnetkaPrzemyśl - 30-05-2017

Czy ktoś jest tutaj na etapie budowy własnego domu? Nie wiem czy wiecie, ale czasami dla przyspieszenia prac opłaca się zamówić specjalistyczny sprzęt do pomocy. W mojej ocenie zwłaszcza przy stawianiu dachu przydaje się dźwig czy suwnica. Dlatego chciałabym się podzielić z Wami kilkoma uwagami o tym sprzęcie. Miłej lekturyUśmiech


Odpowiedni wybór suwnicy bramowej ma ogromne znaczenie. Dlatego bardzo istotne jest, żeby to była decyzja przemyślana. Poradziłam się eksperta z www.panda.pl/c/1077/suwnice-bramowe, żeby zwrócił uwagę na to co jest kluczowe gdy kupujesz czy wynajmujesz suwnicę bramową.
 
Suwnica musi spełniać Twoje wymagania techniczne
 
To jest najważniejsza zasada. Podstawowym i najważniejszym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę jest maksymalny udźwig suwnicy. Czasem, szczególnie gdy budżet jest ograniczony przedsiębiorcy mają tendencję, by balansować na krawędzi maksymalnego dopuszczalnego udźwigu. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Ponieważ w przyszłości możesz potrzebować większego udźwigu. Dlatego warto, żeby suwnica bramowa, którą kupujesz posiadała przynajmniej mały zapas. Dzięki temu w przyszłości będziesz bezpieczniejszy.
 
Wysokość podnoszenia to drugi najważniejszy parametr, na który warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim suwnica bramowa musi być wystarczająco wysoka, by spełniać swoje zadanie. Ponadto zastanów się jakie są szanse, że w przyszłości będziesz zmieniał wysokość. Jeżeli kupujesz suwnicę do pomieszczenia szanse są bardzo małe. Istotniejsze jest przemyślenie tej decyzji gdy zamieszasz używać suwnicy na zewnątrz. Prędkość jazdy i ponoszenia nie zawsze odgrywa duże znaczenie. Jednak wiadomo – czas to pieniądz. Im szybsza jest suwnica, tym więcej zrobisz w krótszym czasie.

Cena suwnicy bramowej

Element często pomijany, tak jakby nie można było o nim mówić. Jednak bardzo istotny. To ile kosztuje suwnica bramowa, odgrywa duże znaczenie. Przede wszystkim jej cena musi mieścić się w twoim budżecie.

Jednak z drugiej strony kupując ją warto postawić na jakość, ponieważ będzie Ci ona służyła przez lata. Dlatego kupując suwnicę bramową balansujesz pomiędzy jakością, a jak najlepszą ceną.

Według mnie to kluczowe elementy, na które warto zwrócić uwagę, gdy kupujesz suwnicę. Oczywiście warto zwrócić uwagę na inne elementy, jak np. parametr GNP, jednak to są drugorzędne elementy. Dużo ważniejsze są ogólne warunki eksploatacji takiego sprzętu, które można poznać w sieci - https://www.udt.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=499:suwnice-wciagniki-wciagarki-zuraw-stacjonarny-warunki-eksploatacji&catid=160:bok-2 i od razu się do nich dostosować.RE: Jak wybrać dobrą suwnicę bramową - Marek - 30-05-2017

Coś w tym jest. W końcu przy budowie używa się ciężkich elementów konstrukcyjnych i bez specjalistycznego sprzętu ani rusz. Chociaż osobiście jeszcze nie spotkałem się z suwnicami na placu budowy domu jednorodzinnego (przynajmniej tak mi się wydajeUśmiech )


RE: Jak wybrać dobrą suwnicę bramową - Antosz 456 - 30-05-2017

Dzięki, że poruszyłaś ten temat. Moja ekipa budowlana sugerowała właśnie, żeby skorzystać z takiej suwnicy i teraz wydaje mi się, że ma to sens...


RE: Jak wybrać dobrą suwnicę bramową - Betiks - 30-05-2017

Ja takie suwnice widziałam tylko na dużych budowach. Na przykład jak stawiają nowy most albo wieżowiec. Ale z tego co piszesz to chyba bez problemu można w każdej chwili wynająć tak?