Forum O Budownie I Wnętrzach
Stan techniczny domu - Wersja do druku

+- Forum O Budownie I Wnętrzach (http://home.c2i.net)
+-- Dział: Wszystko o budowie (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Zanim zaczniesz budowę (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Stan techniczny domu (/showthread.php?tid=218)Stan techniczny domu - BarbarAnn - 28-11-2016

Witam. Mam w planach kupno domu pod klucz. Już mam jeden upatrzony. Znajomi mówią mi, że dobrze, aby ktoś mi go sprawdził, czy wszystko jest ok, czy jest on wybudowany zgodnie z projektem. Do kogo mam się zwrócić w takiej sprawie?


RE: Stan techniczny domu - LucynkaKJ - 28-11-2016

No to musisz się zgłosić do firmy, która wykonuje ekspertyzy budowlane. Specjalista wszystko sprawdzi i na koniec z tego co kojarzę powinnaś otrzymać specjalny raport. To jest dobre, aby zrobić to przed kupnem. Jeśli wyjdą jakieś błędy to możesz negocjować cenę lub domagać się wykonania poprawek.


RE: Stan techniczny domu - Klara - 28-11-2016

Załatw sobie taką ekspertyzę i to koniecznie, bo jeszcze jak się okaże, że coś jest nie tak w budynku, to tylko utopisz pieniądze i będziesz musiała dodatkowo wynająć ekipę do poprawek. Zaglądnij na stronkę ekspertyzybudowlane.org.pl/ekspertyzy-budynkow.html i umów się jak najszybciej.


RE: Stan techniczny domu - MietekZZabrza - 28-11-2016

Mój znajomy kiedyś kupił dom bez sprawdzenia i potem się okazało, że dom nie był zrobiony zgodnie z projektem. Teraz łazi po sądach, domaga się wykonania poprawek przez sprzedającego, a ten z kolei nie odpowiada, generalnie cyrk. Więc lepiej wiedzieć, co się dokładnie kupuje, szczególnie wtedy, gdy chodzi o dom.