Forum O Budownie I Wnętrzach
Własna studnia - Wersja do druku

+- Forum O Budownie I Wnętrzach (http://home.c2i.net)
+-- Dział: Wszystko o budowie (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Zanim zaczniesz budowę (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Własna studnia (/showthread.php?tid=192)Własna studnia - Kamikos - 19-10-2016

WitajcieUśmiech Możecie doradzić jak się zabrać za załatwianie pozwoleń na budowę własnej studni na działce? Dużo jest z tym formalności?


RE: Własna studnia - Mariolkahuehue - 19-10-2016

Z tego co pamiętam, to trzeba było sprawdzić plan zagospodarowania. Poza tym samym wierceniem pod studnię zajmują się już profesjonalne firmy. Najpierw szukają źródła wody a potem badają jej przydatność. Jakbyś szukała namiarów na taką firmę, to zerknij tu - budwiert.pl. Jak będziesz miała wszystkie pozwolenia, to powinno pójść sprawnieUśmiech


RE: Własna studnia - Sarah - 19-10-2016

Dokładnie tak...a przy studni głębinowej to jeszcze wymagają w gminie, żeby wykonać specjalne projekty. Ważne, żeby sprawdzić jaka jest dopuszczalna wydajność studni, poziom zwierciadła wody i oczywiście warto zainwestować też w jakąś solidną pompę. Z doświadczenia wiem, że takie niezależne źródło wody przydaje się na działce..


RE: Własna studnia - wegosz_kjap367 - 19-10-2016

Przede wszystkim przed zamówieniem odwiertów musisz sprawdzić całą sytuacje prawną. Plan zagospodarowania musi pozwalać na wykonanie takich prac ziemnych, bo inaczej tylko naciągniesz się na koszty.