Forum O Budownie I Wnętrzach
Projekt domy energooszczędnego - Wersja do druku

+- Forum O Budownie I Wnętrzach (http://home.c2i.net)
+-- Dział: Wszystko o budowie (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Zanim zaczniesz budowę (http://home.c2i.net/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: Projekt domy energooszczędnego (/showthread.php?tid=154)Projekt domy energooszczędnego - AnetkaPrzemyśl - 08-09-2016

Witam forumowiczów. 
Poszukuje informacji na temat projektów domów energooszczędnych. Planujemy w mężem zamieszkać razem, ale zależy nam na budynku wykonanym z taki sposób, żeby nie dochodziło do zbędnych strat energii, a także żeby projektant zadbał o kwestie ekologiczne.


RE: Projekt domy energooszczędnego - JonSnow - 08-09-2016

Hej.

Jeżeli chodzi o projekty ekologiczne to polecam przede wszystkim postawić na porządną stolarkę. Okna i drzwi dobrze wykonane mogą zatrzymywać dużo ciepła, które w innej sytuacji były by tracone.


RE: Projekt domy energooszczędnego - Magda - 08-09-2016

Ja od siebie dodam, że energooszczędny dom powinien mieć zasilanie słoneczne lub na energię produkowaną z wiatru. To zarówno ekonomiczne jak i ekologiczne rozwiązanie.


RE: Projekt domy energooszczędnego - AnetkaPrzemyśl - 08-09-2016

Dokładnie tak to wszystko sobie wymarzyłam. Nie wiem tylko jak znaleźć odpowiedniego projektanta.


RE: Projekt domy energooszczędnego - Magda - 08-09-2016

(08-09-2016, 08:06 AM)AnetkaPrzemyśl napisał(a): Dokładnie tak to wszystko sobie wymarzyłam. Nie wiem tylko jak znaleźć odpowiedniego projektanta.

Możesz zajrzeć na stronę e-domy.pl, znajdziesz tam ciekawe projekty. Z tego co pamiętam, to można umówić się z projektantem i przedstawić mu własną wizję, a on dopasuje wszystko do naszych potrzeb. Energooszczędny dom to obecnie popularne rozwiązanie, więc myślę, że nie będzie problemu z porozumieniem się.


RE: Projekt domy energooszczędnego - AnetkaPrzemyśl - 08-09-2016

Rewelacyjna.  Na pewno spróbują tej opcji. Dzięki za pomoc.