Forum O Budownie I Wnętrzach

Pełna wersja: Własna studnia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WitajcieUśmiech Możecie doradzić jak się zabrać za załatwianie pozwoleń na budowę własnej studni na działce? Dużo jest z tym formalności?
Z tego co pamiętam, to trzeba było sprawdzić plan zagospodarowania. Poza tym samym wierceniem pod studnię zajmują się już profesjonalne firmy. Najpierw szukają źródła wody a potem badają jej przydatność. Jakbyś szukała namiarów na taką firmę, to zerknij tu - budwiert.pl. Jak będziesz miała wszystkie pozwolenia, to powinno pójść sprawnieUśmiech
Dokładnie tak...a przy studni głębinowej to jeszcze wymagają w gminie, żeby wykonać specjalne projekty. Ważne, żeby sprawdzić jaka jest dopuszczalna wydajność studni, poziom zwierciadła wody i oczywiście warto zainwestować też w jakąś solidną pompę. Z doświadczenia wiem, że takie niezależne źródło wody przydaje się na działce..
Przede wszystkim przed zamówieniem odwiertów musisz sprawdzić całą sytuacje prawną. Plan zagospodarowania musi pozwalać na wykonanie takich prac ziemnych, bo inaczej tylko naciągniesz się na koszty.